Apartamenty do wynajęcia Kraków Kazimierz

Apartamenty do Wynajęcia Kraków

Apartamenty w Krakowie

Weekend w Krakowie z pewnością będzie udany ze względu na ilość atrakcji jakie serwuje to miasto bez względu na porę roku. Zamek Królewski na Wawelu, przepiękne i zabytkowe Sukiennice, a także urokliwe uliczki, które prowadzą do różnych knajpek sprawią, że czas w tym mieści upłynie wspaniale. Przed podróżą warto zaplanować jednak nocleg, gdyż zwłaszcza w sezonie może być problem z wolnymi pokojami. Apartamenty do wynajęcia Kraków Kazimierz wydają się idealnym rozwiązaniem.

Apartamenty do wynajęcia Kraków Centrum

Noclegi Kraków Kazimierz są doskonałą alternatywą dla drogich hoteli. Polecamy zachwalane przez wielu turystów apartamenty do wynajęcia Kraków Kazimierz. Standardem nie odbiegają od pokoi oferowanych przez najlepsze hotele, kuszą jednak wspaniałymi cenami i atrakcyjną lokalizacją. Apartamenty Kraków Kazimierz położone są w samym centrum tej urokliwej dzielnicy Krakowa. Dzielnica ta pełna uroczych knajpek sama w sobie jest wspaniałym miejscem do zwiedzania. Pierwotnie Kazimierz był odrębnym miastem. Jego nazwa pochodziła od imienia Kazimierza Wielkiego, który uważany jest za założyciela miasta. W XV wieku Kazimierz stał się miejscem, które zrzeszało na swoim terenie przedstawicieli kultury chrześcijańskiej i żydowskiej. Wiele obiektów sakralnych będących świadectwem tychże kultur, można tu podziwiać do dziś.

Apartamenty w Krakowie Kazimierz

Odwiedzając krakowski Kazimierz warto zacząć zwiedzanie od ulicy Szerokiej na której znaleźć można aż trzy żydowskie świątynie. Najokazalszą z nich wydaje się być Stara Synagoga, będąca najstarszą budowlą żydowską w Polsce. Obecnie w tej synagodze mieści się oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, prezentujący stałą wystawę poświęconą historii i kulturze krakowskich Żydów. Będąc na krakowskim Kazimierzu warto udać się także do Centrum Kultury Żydowskiej, które mieści się przy ul. Meiselsa.

Apartamenty Kraków Kazimierz

Obecnie krakowski Kazimierz kojarzy się z żydowskim centrum kulturalnym, na terenie którego powstało mnóstwo stylowych żydowskich restauracji z koszerna kuchnią i klezmerską muzyką. Warto zwiedzić to te miejsca i zapoznać się bliżej z kulturą żydowską. A jest ku temu okazja, bowiem w czerwcu każdego roku odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Kultury Żydowskiej, który rok rocznie przyciąga tłumy turystów z całej Polski i ze świata. Warto już dziś zaplanować podróż do Krakowa i zamówić apartamenty do wynajęcia Kraków Kazimierz, tak by cieszyć się wspaniałą kulturalnym odpoczynkiem na jednej z najstarszych dzielnic Krakowa. Noclegi Kraków Kazimierz w naszych apartamentach to większa prywatność i niższe niż w hotelach ceny.