Noclegi w Krakowie blisko Rynku

Noclegi w Krakowie blisko Rynku

Kraków to zabytkowa stolica Małopolski będąca niegdyś stolicą Polski. Kraków położony jest na południu Polski, na skrzyżowaniu wielu ważnych szlaków kolejowych i samochodowych. Choć dla niektórych osób wizyta w Krakowie wiąże się z przejechaniem całej Polski, wszyscy chętnie odwiedzają ten magiczny gród Kraka. Aktualnie dzięki ofertom tanich linii lotniczych można szybko i tanio dostać się do Krakowa. Niepowtarzalna atmosfera tego miasta sprawia, że rok rocznie pojawiają się tu coraz większe rzesze turystów z całej Polski i nie tylko. Miasto to przyciąga jak magnes ludzi z całego świata, co głównie zaobserwować można na krakowskim Rynku. Chcąc odwiedzić to miasto warto przejrzeć noclegi w Krakowie blisko rynku.

Wśród długiej listy hoteli i schronisk zobaczyć można ofertę Apartamentów Galicja, położonych samym centrum historycznej dzielnicy Krakowa, która niegdyś była oddzielnym miastem. Kazimierz to żydowska dzielnica, która za panowania Kazimierz Wielkiego, założyciela od którego pochodzi jej nazwa, spełnia kulturalną i rozrywkową rolę. Zwiedzając krakowski Kazimierz warto zacząć od ulicy Szerokiej, na której znaleźć można aż trzy żydowskie świątynie, czyli Synagogi. Najokazalszą z nich wydaje się być Stara Synagoga, będąca zarazem najstarszą budowlą żydowską w Polsce. Obecnie mieści się w niej oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, prezentujący stałą wystawę poświęconą historii i kulturze krakowskich Żydów, którą koniecznie trzeba zobaczyć by móc opuścić Kraków poznawszy jego najważniejsze zakątki.

Krakowski Kazimierz dzielnica żydowska blisko Rynku

Wiele stylowych żydowskich restauracji z koszerna kuchnią i klezmerską muzyką należą do miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić by opuścić Kraków ze świadomością poznania ważnej części jego kultury. Z Apartamentów Galicja, które oferują noclegi w Krakowie blisko rynku nie tylko blisko na krakowski Kazimierz, ale blisko także do innych flagowych zabytków Krakowa, takich jak Stary Rynek, Kościół Mariacki, czy Zamek Królewski na Wawelu. Te wszystkie zabytki sprawiają, że turysta przenosi się w czasie i poznaje historię w zupełnie innym wymiarze. Nic więc dziwnego w tym, że wielu turystów wraca tu niezliczoną ilość razy, odkrywając za każdym razem coś nowego.

Kraków to przede wszystkim miasto młodych ludzi i to właśnie oni tworzą tutaj ten niecodzienny klimat. Kraków jest miastem, które uważane jest za centrum kultury i rozrywki. Warto zatem zwiedzić je o dowolnej porze roku i cieszyć się wspaniałym noclegiem w Apartamencie Galicja. W Apartamencie z którego wszędzie można dojść na piechotę, spacerując po urokliwych zakątkach tego magicznego miasta.